pondělí 1. července 2013

Pro dobrou věc...

Tentokrát trochu netradiční příspěvek, ale myslím, že stojí za zmínku a budu ráda, když vydržíte a přečtete si to až do konce :)
Před časem jsem pracovala v dětském domově a díky tomu jsem měla možnost změnit svůj zkreslený pohled laika na toto zařízení. Proč zkreslený? Myslet si, že tady děti nějakým způsobem strádají je zcela mimo realitu. Teď samozřejmě nemluvím o faktu, že nemohou žít se svými rodinami, to je jiná kapitola. Jde o materiální požitky. Věřte, že po této stránce jsou na tom často lépe, než naše vlastní děti, protože běžná rodina si to prostě nemůže finančně dovolit. Mluvím teď třeba o dárcích na Vánoce, různé atraktivní výlety, víkendové pobyty, cesty k moři atd., atd. Pěkné, ale má to jeden velký zádrhel. Přijde čas, kdy musí děti toto zařízení opustit a to už žádní sponzoři (nebo alespoň většina) neřeší. Děti zvyklé na docela vysokou životní úroveň si sbalí svých pár svršků, dostanou pár peněz a jdou....Když píšu pár peněz, tak je to ve většině případů tak max. na 1-2 měsíce života venku. Hospodařit neumí, neví jak to "venku" chodí...a co si budeme povídat, euforie z nabyté svobody taky něco stojí...Jak to často končí tu určitě nemusím popisovat.
A už se konečně dostávám k tomu nejdůležitějšímu. Dětský domov, kde jsem pracovala teď přišel s úžasným nápadem. V areálu tohoto domova je samostatný dům, který chtějí upravit tak, aby tam děti, kterým je 18, mohly samostatně žít a zkusit si jaké to je, muset se o všechno postarat, aby pak nebyly zaskočené, až domov opustí. Finance na úpravu samozřejmě nejsou a tak se domov zapojil do projektu, který vyhlásila Nadace O2. Pokud se jim podaří vyhrát, budou moci tento úžasný plán realizovat.

A proto moc prosím...podpořte tento projekt, protože je fakt pro dobrou věc. Stačí jen kliknout na odkaz níže a dát jim svůj hlas. Předem všem velký dík :)


5 komentářů:

Všem moc děkuji za milé komentáře :)